Home
O nás
pište nám
Kurz Centrální Banky ČR
26.08.2019
1 USD   22,268 CZK
1 EUR   25,855 CZK
České lázně >> FRANTIŠKOVY LÁZNĚ >> O městě

Lázně, které patří mezi troje světově proslulé v západních Čechách, byly založeny v roce 1793. Nesou jméno rakouského císaře Františka I., Napoleonova tchána. Františkovy Lázně byly vyhlášeny městskou památkovou rezervací. Vyvěrá zde 21 minerálních pramenů, z nichž nejznámější je Františkův pramen.

Podstatou lázeňské léčby je užívání místních přírodních zdrojů - minerálních vod, peloidů (v případě Františkových Lázní slatiny), léčebných plynů a klimatu. Neméně významnou indikační skupinou, která se ve Františkových Lázních léčí má již staletou tradici, je léčba ženských nemocí. Dále se zde léčí nemoci srdce a krevního oběhu, onemocnění pohybového ústrojí a gynekologická onemocnění včetně neplodnosti.

Socha malého chlapce s rybou je symbolem Františkových Lázní. Původně parková plastika z roku 1924 od františkolázeňského sochaře Adolfa Mayerla byla přenesena po válce před Společenský dům, kde se s ní s oblibou fotografovaly pacientky.

Lázeňský fotograf pan Škarda pro zvýšení popularity Františka vymyslel jednu z nejmilejších legend v Čechách – podle ní každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy otěhotní.

Dnes je originál Františka v městském muzeu a jeho stejně navštěvovaná napodobenina před Společenským domem. Obdivováni jsou oba – vy ale mé dámy nezapomeňte na jistotu originálu a navštivte muzeum.

Aquaforum - svět vody a relaxace ve Františkových Lázních Vám nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše.

  • 1500 m2 vodní plochy
  • 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi
  • tobogán a vodní skluzavky
  • wellness
  • venkovní a vnitřní snack-bar
  • restaurant

OTEVÍRACÍ DOBA 09.00 - 21.00

Fitforum - fitness & wellness centrum, kde najdete vše pod jednou střechou

Nejmoderněji vybavené fitness studio v regionu s perfektně vyškoleným personálem a osobním přístupem ke každému klientovi. Plný sortiment aerobních cvičení pod vedením zkušených lektorů s více než 24 cvičebními lekcemi týdně.


FRANTIŠKOVY LÁZNĚ
O městě
Indikace a kontraindikace
Lěčivé prostředky
O lěčení
Lázeňské hotely/Hotely
Lázeňské hotely a hotely