Home
O nás
pište nám
Kurz Centrální Banky ČR
26.08.2019
1 USD   22,268 CZK
1 EUR   25,855 CZK
České lázně >> JÁCHYMOV >> O městě

Jáchymov (německy Joachimsthal, většinu historie celým jménem Sankt Joachimsthal, v letech 1938-1939 Saint Joachimsthal, v letech 1939-1945 Radiumbad Saint Joachimsthal) je lázeňské město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.

Slavnou a bohatou historii města připomíná řada památek vzniklých při jeho založení ve dvacátých letech 16. století. Němými svědky historie jsou jáchymovské kostely, radnice, královská mincovna a celá řada portálů patricijských domů. Výstavba renesančního města a hradu Freudenstein probíhala v přímé závislosti na bohatých nalezištích stříbrné rudy.

Město vždy bylo významným centrem české strany Krušnohoří. V 16. století zde pobývala a působila celá řada učenců, humanistů a reformátorů. Významní umělci tvořili svá díla ve zdejší mincovně, která dala světu nejen hodnotnou minci Tolar - Dolar, ale také nebývalé množství renesančních medailí. Město vzkvétalo a upadalo v přímé závislosti na produkci stříbra v dolech v nejbližším okolí.

Nová kapitola historie města je spojena se zde se těžícím uranem, z něhož se připravovaly barvy používané ve sklárnách a porcelánkách. V roce 1864 na dole Svornost vytryskl pramen, který podnes stojí u základu jáchymovských lázní. První soukromé lázně využívající této radioaktivní vody, byly založeny v roce 1906. Již v roce 1912 byl otevřen nejmodernější lázeňský ústav Radium Palace. Díky lázním vzkvétá opět město, jehož současnost je s nimi neodmyslitelně spojena.

Samozřejmě, že relaxační pobyty v Jáchymově nepředstavují pouze lázeňské procedury. Jak samotná akciová společnost Léčebné lázně Jáchymov, tak město Jáchymov i okolní města a obce, nabízí celou řadu aktivit pro volný čas. Na své si přijdou jak milovníci sportu tak kultury.


JÁCHYMOV
O městě
Indikace a kontraindikace
Léčivé prostředky
O léčení
Lázeňské hotely/Hotely
Lázeňské hotely a hotely