Home
O nás
pište nám
Kurz Centrální Banky ČR
26.08.2019
1 USD   22,268 CZK
1 EUR   25,855 CZK
České lázně >> LUHAČOVICE >> O městě
Město Luhačovice leží v jihovýchodní části České republiky ve Zlínském kraji. Rozkládá se v údolí, jehož nadmořská výška je minimálně 250 m n. m. Severozápadní okraj údolí tvoří svahy Malé Kamenné, jihovýchodní část je tvořena zalesněným vrcholem Obětové (511 m n. m.), jižní část kotliny je obklopena pahorky Velké Kamenné (385 m n. m.), Solné (451 m n..m.), Zálužné (446 m n. m.), Lužné (428 m n. m.) a Ovčírny (429 m n. m.). Všechny tyto kopce jsou součástí Vizovické vrchoviny a Bílých Karpat. Nejvyšším vrcholem v luhačovické oblasti je Komonec, vysoký 672 m n. m. Východní a jihovýchodní část okolí Luhačovic je součástí Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

 

Na území Luhačovic vyvěrá 16 hydrouhličitanochloridosodných kyselek a jeden sirný pramen. Každou hodinu se zde na povrch dostává 15 tisíc litrů minerální vody, obsahující velké množství rozpuštěných minerálních látek, zejména sodík, vápník, hořčík, chlór, bróm, jód, kyselinu uhličitou, rozpuštěný oxid uhličitý. Teplota vyvěrající vody se pohybuje mezi 10 - 12 °C. Nejznámější prameny, tvořící často cíl mnoha vycházek a povinnou zastávku lázeňských hostů, jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa.

Volný čas
Luhačovice nabízejí svým hostům a návštěvníkům nejen lázeňskou léčbu a pobyt v krásném přírodním prostředí, ale i možnost aktivního odpočinku, kulturní a společenské vyžití.

K lázeňskému životu každoročně patří:
- slavnost otevírání pramenů při zahájení lázeňské sezóny
- hudební festival Janáček a Luhačovice
- vystoupení předních umělců v Lázeňském divadle
- kolonádní koncerty
- zábavné programy v lázeňských hotelech
- diskotéka
- kino
- posezení v příjemném prostředí lázeňských restaurací, kaváren a cukráren

Ke sportovní nabídce patří:
- tenis
- minigolf
- kuželky
- sauna
- fitness centra
- squash
- golf (cca 30 km od Luhačovic)
- cyklistika
- koupání (venkovní koupaliště i krytý bazén)
- turistika (procházky i náročnější túry po udržovaných a dobře značených turistických stezkách)
- koně
- rybolov

V nedalekém okolí Luhačovic je možno navštívit nejen hrady, zámky, muzea, skanzeny a další historické památky, ale také vinné sklepy v proslulých moravských vinařských oblastech. Informace o možnostech využití volného času v Lázních, o aktuální kulturní nabídce a nabídce zájezdů do okolí vám rádi poskytneme.


LUHAČOVICE
O městě
Indikace a kontraindikace
Léčivé prostředky
O léčení
SPA Hotels / Hotels
Lázeňské hotely a hotely