Home
O nás
pište nám
Kurz Centrální Banky ČR
26.08.2019
1 USD   22,268 CZK
1 EUR   25,855 CZK
České lázně >> KYNŽVART léčení dětí >> O městě
 
Představujeme vám lázně, jejichž posláním je léčba pacientů s nespecifickým onemocněním dýchacího ústrojí, kožním onemocněním, nemocemi ledvin a močových cest, trávicího ústrojí, lehkých duševních poruch (deprese, úzkostné stavy) a léčba obezity.
 
Léčebné lázně Lázně Kynžvart jsou moderním lázeňským zařízením, nacházejícím se na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v samém cípu západních Čech, v podhorské oblasti v ideální nadmořské výšce 730 m nad mořem, tedy nad hranicí přízemních mlh. Oblast je charakterizována vysokou sluneční intenzitou, vysokou a stálou vlhkostí vzduchu a minimálním obsahem škodlivin v ovzduší, což zaručuje blízkost rozsáhlých smíšených lesů.

Od roku 2010 má tato lokalita, jako jedna z pouhých čtyř oblastí, uznány rozhodnutím MZ ČR zdejší klimatické podmínky jako léčebný přírodní zdroj.

Historicky se lázně specializovaly na léčbu dětí a dorostu, v současné době jsou lázněmi rodinnými, poskytujícími léčebně rehabilitační péči dětem již od 1,5 roku věku, dorostu a dospělým pacientům.

Lázeňská léčba v Lázních Kynžvart je založena na dlouhodobě ověřených léčebných účincích zdejších zcela ojedinělých klimatických podmínek v kombinaci s využíváním jedinečných minerálních vod, balneologickými procedurami, rehabilitací, vodoléčbou a dalšími moderními léčebnými metodami. Lázně poskytují profesionální lázeňskou péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie, léčebné rehabilitace a v léčených indikacích.

Kapacita lázní čítá šest lázeňských domů s celkovou kapacitou 305 lůžek v kategorii A i B. Stravování dětí je zajištěno 6x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, druhá večeře), dospělých pacientů 4x denně (snídaně, oběd večeře, druhá večeře), jídlo je podáváno na každém léčebném domě v jídelním prostoru. Dietoterapie se řídí zásadami racionální výživy s důrazem na pestrost stravy a individuálně na eliminaci potravin, které vyvolávají u dětí alergické projevy.

Většina léčebných procedur je podávána v balneoprovozu, bazénová rehabilitace, sanování a cvičení na přístrojích je realizováno ve sportovním a rehabilitačním centru. Bazénová voda je čištěna speciální technologií pomocí ozónu bez přítomnosti chloru, takže je vhodná i pro alergiky a na chlór citlivé pacienty.

V léčebně je poskytována komplexní i příspěvková lázeňská léčebně rehabilitační péče a rovněž lázeňská léčebně rehabilitační péče pro samoplátce. Dále nabízíme celou řadu dalších možných pobytů, ať už to jsou pobyty ozdravné, edukační, pobyty na zkoušku apod.

Veškeré procedury, rehabilitace a další léčba probíhají pod vedením zkušených zdravotníků a fyzioterapeutů

O pacienty pečuje kvalifikovaný zdravotnický personál 24 hodin denně, po celou dobu je rovněž zajištěna lékařská péče.

Léčebné lázně Lázně Kynžvart je státní příspěvkovou organizací, jejím zřizovatelem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.
KYNŽVART léčení dětí
O městě
Indikace a kontraindikace
léčivé prostředky
Lázeňské hotely a hotely