Home
O nás
pište nám
Kurz Centrální Banky ČR
26.08.2019
1 USD   22,268 CZK
1 EUR   25,855 CZK
České lázně >> OSTROŽSKÁ NOVÁ VES >> O městě

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves leží v srdci Moravského Slovácka, asi 8 km od okresního města Uherského Hradiště. Samotná obec Ostrožská Nová Ves je vzdálená asi 1 km. Budovy lázní jsou obklopeny 10 hektarovým lesoparkem. Ostrožská Nová Ves leží v rovinaté krajině, obklopené z jedné strany hřebenem Bílých Karpat, z druhé Chřibami s typickou dominantou hradu Buchlova.

Historie lázní sahá až do roku 1903, kdy na popud místního rodáka ThDr. Františka Botka byl prokázán léčivý účinek pramenů sirné vody, vyvěrajících v bažině nedaleko obce. Z původních malých obecních lázní s budovou se 6 koupelovými kabinkami a čekárnou se postupem času vybudovaly lázně do dnešní podoby.

 

Ubytování pacientů
Pacienti jsou ubytováni v hlavní lázeňské budově v jedno- a dvoulůžkových pokojích. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, jsou vybaveny kabelovou TV a telefonem s přímou volbou. V hlavní budově je také výtah. Ve vilách Vlasta a Šárka jsou dvoulůžkové pokoje, vybavené stejně sociálním zařízením, kabelovou TV a telefonem s přímou volbou.

 

Léčebné indikace

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves se zabývají léčením:
- onemocnění pohybových orgánů, zejména velkých, ale i malých kloubů
- onemocnění kloubů páteře
- onemocnění kůže

Hlavní léčebnou procedurou jsou sirné koupele. Používá se k nim vlastní minerální voda, která se získává z několika vrtů za centrální lázeňskou budovou. Tato přírodní minerální voda se zachycuje v hloubce kolem 50 m a vydatnost každého vrtu činí zhruba 40 l za minutu. Jde o studenou, bezbarvou, čirou minerální vodu s výrazně sirovodíkovým pachem. Z provedené analýzy vyplývá, že minerální voda je bohatá na nejrůznější kationty. Zkoumáno jich bylo celkem 18 a z nich je v největším množství zastoupen vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Z aniontů jsou to téměř výhradně hydrogenuhličitany a pak sírany, kterých má jeden z vrtů ve velmi bohatém množství (téměř 14 mg v jednom litru). Nedisociované složky tvoří hlavně kyselina křemičitá.

Co nabízí okolí lázní

Sirnaté lázně se nachází v srdci Moravského Slovácka. Slovácko je bohaté na památky. Svou stopu tu zanechali dávní lovci mamutů, Římané, vládci Velké Moravy, Židé, stavitelé zámků i lidoví umělci.

Dolní Věstonice na severním úpatí Pálavy proslavil po celém světě nález sošky z pálené hlíny - Věstonické venuše. Jen o několik kilometrů vzdálený Mušov proslul zase díky odkryté hrobce germánského bojovníka a zbytkům římského tábora. Centra kdysi mocné Velkomoravské říše najdete v údolí řeky Moravy ve Starém Městě - Špitálkách, Uherském Hradišti - Sadech, Mikulčicích - Valech a Břeclavi - Pohansku. Krásný příklad středověkého hradu Buchlov se dochoval v Chřibech nedaleko Buchlovického zámku a významného duchovního centra Velehradu. Židovské památky můžete obdivovat například v Mikulově, Strážnici nebo Uherském Brodě. Památky lidové architektury jsou rozesety po celém Slovácku. Jejich největší soubory najdete ve Strážnici, v Pavlově, Hrubé Vrbce, Vápenkách nebo Vlčnově. Komplex Lednicko-valtického areálu tvořený dvěma honosnými zámky s parky a řadou saletů, které zkrášlují rozsáhlou parkovou krajinu mezi Lednicí a Valticemi, byl zařazen mezi památky UNESCO.

Milovníci památek a historie na Slovácku najdou mnoho zajímavých prohlídkových objektů, ale také několik specializovaných naučných stezek.


OSTROŽSKÁ NOVÁ VES
O městě
Indikace a kontraindikace
Léčivé prostředky
O léčení
SPA Hotely / Hotely
Lázeňské hotely a hotely